Ukrajinci izveli najžešći napad od početka rata! Gori bitna ruska baza, najmasovnija invazija uteruje strah u kosti
Ilustracija, Foto: Hristo Vladev/NurPhoto/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

ne posustaju!

Ukrajinci izveli najžešći napad od početka rata! Gori bitna ruska baza, najmasovnija invazija uteruje strah u kosti

Gradovi Engels i Saratov nalaze se blizu vojne vazdušne baze Engels-2, iz koje učestalo poleću strateški bombarderi kako bi izvodili vazdušne udare na Ukrajinu

Objavljeno:

U napadu ukrajinskih dronova na grad Engels ranjena je žena čije povrede nisu opasne po život, a nakon napada izbio je požar na aerodromu, izjavio je danas guverner Saratovske oblasti Roman Busargin.

On je rekao da su "Saratov i Engels danas bili podvrgnuti najmasovnijem napadu bespilotnih letelica svih vremena".

Busargin je kazao da je još jedan stanovnik grada nakon napada zatražio bolničko lečenje, i da mu lekari pružaju neophodnu pomoć, preneo je Interfaks.

Prema njegovim rečima, pacijenti i osoblje Gradske kliničke bolnice prebačeni su iz prostorija u kojima su izbijeni prozori u napadu bespilotnih letelica, a očekuje se da se do večeras bolnica vrati u normalan rad.

"Oštećen je i cevovod za kiseonik. Prema rečima stručnjaka, popravka će takođe biti završena u roku od jednog dana. To neće uticati na pružanje medicinske nege", kazao je Busargin.

Gradovi Engels i Saratov nalaze se blizu vojne vazdušne baze Engels-2, iz koje učestalo poleću strateški bombarderi kako bi izvodili vazdušne udare na Ukrajinu. Nezavisni informativni kanal Astra izvestio je o eksplozijama u blizini vazdušne baze.

Dodao je da je nakon napada bespilotnih letelica na aerodromu u Engelsu izbio požar, kao i da je u toku evakuacija stanovnika koji žive u blizini.

"Sve hitne službe su na licu mesta", napisao je Busargin na Telegram kanalu, prenela je Ria novosti.

Prema njegovim rečima, u napadu su delimično razbijeni prozori na dva vrtića i jednoj školi, a nastava u školama će se danas u tom gradu održavati na daljinu.

Prema ranijem izveštaju o napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Saratovsku oblast oštećene su zgrade bolnice, dva vrtića i škole u ​​Engelsu.

Prema saopštenju ruskog Ministarstva odbrane, tokom noći su oborena 132 ukrajinska drona iznad Saratovske, Voronješke, Belgorodske, Rostovske, Kurske i Lipecke oblasti, kao i iznad Krima.

Bonus video:

Error in getting video.

05:38

OVO JE CILJ NAPADA NA MOSKVU: Ukrajina u dronove stavila kuglice koje imaju strahovito dejstvo!

(Espreso/Telegraf.rs/TM)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.